Завантажити ще

Шмигаль вніс ясність, чи буде в Україні локдаун

Шмигаль вніс ясність, чи буде в Україні локдаун
Фото: Павло ДАЦКОВСКІЙ.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє, що уряд не планує вводити повний локдаун по всій країні, не дивлячись на те, що Україна наразі стикається із найсерйознішими викликами за увесь період пандемії. Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів у середу, 20 жовтня.

- Ми не плануємо вводити повний локдаун по всій країні і зупиняти економіку. Але, як сказав президент, єдиною альтернативою локдауну є виключно масова вакцинація, - роз'яснив Шмигаль.

Прем'єр нагадав, що навіть у "червоній" зоні бізнес та громадські заклади можуть працювати, якщо всі відвідувачі і працівники повністю вакциновані.

У той же час глава Кабміну заявив, що ще кілька областей найближчим часом можуть потрапити до "червоної" зони, оскільки в країні фіксується велика кількість важких випадків  госпіталізацій.

- Ті виклики, з якими ми зіткнулися наразі, найбільші за увесь час пандемії. На жаль, у нас надзвичайно велика кількість важких випадків і госпіталізацій. П'ять областей вже перейшли до "червоної" зони епідемічної небезпеки, ще кілька регіонів можуть потрапити до неї найближчими днями, - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він підкреслив, що 94.2% госпіталізованих з COVID-19 не були вакциновані.

- Ці цифри говорять самі за себе. Вакцинація рятує життя. Вчора було зроблено рекордну кількість щеплень - 225 000... Закликаю людей не очікувати "червоних" зон у своїх регіонах, а піти і зробити щеплення зараз, - додав прем'єр.

Раніше доктор Комаровський розповів про сумну ситуацію в українських лікарнях і про безвідповідальне ставлення українців до вакцинації. Експерт дає невтішний прогноз, побоюючись, що красива осінь 2021-го стане для багатьох останньою.

В Україні 19 жовтня встановлений добовий антирекорд смертності з початку пандемії - 538 життів забрав COVID-19. П'ять областей країни знаходяться в "червоній" зоні карантину, ще чотири - на порозі "червоної" зони, а регіонів із "жовтим" рівнем епідопасності залишилося всього п'ять.