23 вересня
Завантажити ще

Президента Бразилії можуть звинуватити в масових вбивствах через COVID-19

Президента Бразилії можуть звинуватити в масових вбивствах через COVID-19
Фото: REUTERS/Ueslei Marcelino

Комісія сенату Бразилії рекомендувала висунути проти президента Жаіра Болсонару звинувачення в масових вбивствах в зв'язку з його діями по боротьбі з пандемією COVID-19. Як пише CNN, згідно з доповіддю глава країни разом з іншими урядовими чиновниками дозволили Коронавіруси поширитися серед населення в надії на досягнення колективного імунітету.

Автори фактично звинуватили політику адміністрації Болсонару в більш ніж половині всіх смертей від COVID-19 в країні і закликали висунути звинувачення у вбивстві проти президента.

- Нерозумний підхід уряду до пандемії піддав бразильців конкретного ризику масового зараження... Намір імунізувати населення шляхом природного зараження (...) такою поведінкою федеральний уряд, яке було юридично зобов'язана діяти, погодилося зі смертю бразильців, - зазначено в документі.

Члени комісії рекомендували пред'явити кримінальні звинувачення ще 69 особам, в тому числі трьом синам Болсонару і численним нинішнім і колишнім урядовцям.

Остаточний документ буде офіційно обговорено в сенаті Бразилії в середу. Однак деякі частини проекту документа все ще можуть бути змінені або оновлені до його офіційного представлення. У тому випадку, якщо документ буде схвалений, його направлять генеральному прокурору Аугусто Арас, у якого потім буде 30 днів, щоб оголосити про будь-які заходи, що випливають з доповіді.

За даними університету Джонса Хопкінса, в Бразилії за час пандемії зареєстровано 21 млн 665 тис. 912 випадків зараження COVID-19, загинули більше 603 тис. Чоловік.

В Україні за час пандемії зареєстровано 2 660 273 випадків захворювання. Жертвами хвороби стали 61 348 осіб.

Новини по темі: Коронавірус Бразилія