Завантажити ще

У МОЗ анонсували випуск переліку протипоказань з вакцинації

У МОЗ анонсували випуск переліку протипоказань з вакцинації
Фото: кадр з відео

Робота над повним переліком абсолютних або постійних чи тимчасових протипоказань з вакцинації від коронавірусу наразі завершується. Можливо, він з'явиться вже на цьому тижні, розповів під час брифінгу головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, це буде роз'яснення, яке не затверджуватиметься Кабінетом міністрів. До планів Мінздраву входить рекомендація формату довідки для видачі людям.

Завідувач кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії НМУ імені О.О. Богомольця Сергій Дубров при цьому уточнив, що в цілому протипоказань зовсім небагато. До них, наприклад, можуть відноситися анафілактичний шок після першого щеплення. Таких людей менше 1%.

- Коли нещодавно в ефірі два оператори спілкувалися між собою і один з них сказав, що «моїй мамі протипоказана вакцинація - у неї гіпертензія і зайва вага, ішемічна хвороба серця», я не витримав і втрутився у розмову: «Вибачте, вашій мамі насамперед показана вакцинація. Вона у пріоритетній групі», - підкреслив Дубров.

Вакцинація в Україні проходить з 24 лютого. За цей час зроблено 14 446 255 щеплень. Щеплено 7 956 095 осіб, з них 6 490 162 пройшли повний курс вакцинації.