1 жовтня
Завантажити ще

"Червона" зона карантину 18 жовтня почала діяти ще в чотирьох областях: що змінилося в обмеженнях

Фото: Павло ДАЦКОВСКІЙ.

В Україні з 00 години понеділка 18 жовтня вже п'ять областей перебувають в червоній зоні адаптивного карантину. До Херсонської області, де такі обмеження діють уже тиждень, приєдналася Дніпропетровська, Одеська, Донецька та Запорізькі області. Про це 15 жовтня в своєму телеграм-каналі повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

Рішення про введення обмежень "червоного" рівня в цих чотирьох регіонах було прийнято на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). За результатами Державна комісія вирішила встановити з 00 годин 00 хвилин 18 жовтня 2021 "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Запорізької, Одеської, Донецької та Дніпропетровської областей і застосувати на території цих регіонів обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для карантину "червоного" рівня.

З 23 вересня вся територія України знаходиться в "жовтій" зоні карантину, тільки Харківська область офіційно стала "помаранчевої", Херсонська - "червоною". 11 жовтня Одеська область самостійно ввела додаткові обмеження (планує це зробити і Львів - з 18 жовтня, а Тернопіль вже пішов за прикладом Одеси). Режим адаптивного карантину в Україні на даний момент продовжено до 31 грудня 2021 року.

Раніше повідомлялося, що 10 жовтня в Україні встановили рекорд за кількістю викликів " швидкої допомоги ". За прогнозом НАН України, через тиждень захворюваність може зрости до 25-26 тисяч на добу.

Також ми писали про те, що з 21 жовтня в Україні посилюються правила перевезення пасажирів на період карантину в громадському міжміському транспорті. Очікуються карантинні рейди - пасажирів без COVUD-документів будуть виловлювати, як колись безбілетників.

Що заборонено в червоній зоні карантину

  • робота кафе, ресторанів, кінотеатрів, театрів, ринків, фітнес-центрів
  • проведення масових заходів. Обмеження не поширюється на заклади, де 100% працівників і відвідувачів повністю щеплені від коронавируса
  • Навчальні заклади, де вакциновані менше 100% персоналу, не можуть працювати в очному форматі, тому повинні перейти на дистанційку Це не стосується дитсадків і 1-4 класів
  • З 21 жовтня мешканці "червоної" зони не з можуть їздити автобусами, поїздами і літати літаками в інші регіони без документів про повний курс вакцинації, негативного тесту на коронавірус або довідки про одужання від COVID.