26 листопада
Завантажити ще

МОЗ підготувало документи для вакцинації дітей від 14 років

МОЗ підготувало документи для вакцинації дітей від 14 років
Фото: pixabay.com

Документи щодо вакцинації від коронавируса підлітків від 14 років Міністерство охорони здоров'я вже розробило. Про це повідомив в ефірі " Україна 24 " повідомив начальник управління Державної продовольчої споживчої служби в Києві Олег Рубан.

- На сьогодні є документи по вакцинації 18+ та 14+. Розробляються документи щодо дітей-підлітків. Але це буде пізніше, оскільки йде період оформлення документів - саме цей контингент необхідно вже сьогодні вакцинувати, - заявив Рубан.

Як зазначив чиновник, документи для запуску вакцинації серед підлітків вже підготовлені, але впроваджувати ці заходи компетентно виключно Міністерство охорони здоров'я.

Новий спалах коронавируса, яка охопила Україну, відрізняється від попередніх сприйнятливістю до дітей. У багатьох інших країнах зараз вирішують - прищеплювати дітей чи ні. Всесвітня організація охорони здоров'я ще в червні прийшла до висновку, що вакцина Pfizer підходить дітям старше 12 років. Ряд країн вже почали прищеплювати підлітків від 12 років, серед них - США, Канада, Угорщина, Румунія, Італія, ОАЕ та інші.

В Україні існує чіткий алгоритм, згідно з яким доступна вакцинація для підлітків. Прищеплюють підлітків від 12 до 16 років в нашій країні тільки за показаннями - або важкі соматичні захворювання, або певні гуманітарні причини, які пов'язані з виїздом за кордон або навчанням за кордоном.

Новини по темі: вакцинація