Завантажити ще

Офіційно: в Україні посилили карантин на транспорті. З якими документами пустять в поїзд, літак і автобус

Офіційно: в Україні посилили карантин на транспорті. З якими документами пустять в поїзд, літак і автобус
Фото: Павло ДАЦКОВСЬКИЙ.

В Україні посилили карантинні обмеження для пасажирських перевезень в "жовтій", "помаранчевій" і "червоній" зони адаптивного карантину. Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину. Нові обмеження почнуть діяти з 21 жовтня. Про це повідомляє 11 жовтня пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

- Нові правила для перевезення пасажирів - вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя і здоров'я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і у пасажирів документів, що підтверджують їх COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень в будь-якому виді транспорту, - заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

На якому транспорті діятимуть обмеження

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Що зміниться і які сертифікати дають право на посадку

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів в регіонах з жовтим, помаранчевим або червоним рівнем карантину будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту і пасажирів одного з цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однієї дозою однодозової вакцини або двома дозами двухдозової вакцини, які дозволені ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом ПЛР або видужання особи від зазначеної хвороби, дію якого підтверджено за допомогою єдиного державного порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Дія;
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавіруса SARS-CoV-2, який діє 72 години.

Раніше повідомлялося, що в Одесі посилюють карантин, а "жовтих" областей в Україні залишилося всього лише вісім (плюс Київ). У столиці на випадок посилення обмежень вже готовий план, але в силу він не вступив (один з пунктів теж стосується обов'язковості COVID-сертифіката, тільки не для транспорту, а для відвідування різних установ і закладів). Також ми писали про те, що з 14 жовтня карантинні обмеження будуть посилені у Львові.