27 березня
Завантажити ще

В Україні хочуть посилити карантин: в автобуси і поїзди пустять тільки з COVID-сертифікатом

В Україні хочуть посилити карантин: в автобуси і поїзди пустять тільки з COVID-сертифікатом
Фото: REUTERS \Валентин Огіренко.

Уряд найближчим часом планує посилити карантин в Україні. Нові обмеження стосуватимуться проїзду в міжміському громадському транспорті для невакцинованих і можуть бути введені вже на найближчому засіданні Кабміну. Такі заходи обговорювали 11 жовтня на антикоронавірусній нараді в Офісі президента за участю Володимира Зеленського.

Як відзначили в ОП, мова про міжобласне транспортне сполучення. Це стосуватиметься поїздів, автобусів і літаків. Серед обговорюваних змін як посилення обмежувальних заходів виішується також можливість перебування в закладах харчування тільки за наявності сертифіката про вакцинацію.

Головний санітарний лікар Ігор Кузін в коментарі ТСН підтвердив цю інформацію.

- Наш (МОЗ, - прим.авт.) фокус і фокус уряду спрямований на те, щоб забезпечити належний рівень епідбезпеки під час міжобласних переміщень - наприклад, авіа, залізничним або автобусним транспортом, оскільки там люди перебувають досить великий проміжок часу в замкнутому середовищі, часто з досить поганою вентиляцією. Тому, швидше за все, найближчим урядом (ймовірно, на найближчому засіданні уряду, - прим.авт.) буде вирішуватися питання про неможливість перевезень на міжобласних  напрямках без наявності COVID-сертифікату, - сказав Кузін.

Чи будуть зупиняти громадський транспорт?

Швидше за все, уряд не буде рекомендувати місцевій владі (яка приймає остаточні рішення) обмежувати роботу міського громадського транспорту. Про це розповів ТСН Ігор Кузін.

Досвід попередніх локдаунів показав, що припинення роботи громадського транспорту, за словами Кузіна, "досить сильно впливає і на економіку, і на мобільність людей, і зокрема, не дає додаткового  епідеміологічного впливу". Як приклад санлікар навів досвід інших країн, де припиняли роботу громадського транспорту, але в підсумку все ж відновлювали його роботу і поверталися до слабших карантинних норм.

- Тому основною рекомендацією є більш жорсткий контроль за дотриманням протиепідеміологічних вимог при перевезенні, обмеження кількості людей, які користуються громадським транспортом, і навпаки вивід додаткової, резервної кількості рухомого складу, - зазначив Кузін.

Він нагадав, що питання зупинки або функціонування громадського транспорту розглядає місцева комісія ТЕБ та НС.

Раніше повідомлялося, що в Одесі посилюють карантин, а "жовтих" областей в Україні залишилося всього лише вісім (плюс Київ). У столиці на випадок посилення обмежень вже готовий план, але в силу він не вступив (один з пунктів теж стосується обов'язковості COVID-сертифіката, тільки не для транспорту, а для відвідування різних установ і закладів). Також ми писали про те, що з 14 жовтня карантинні обмеження будуть посилені у Львові.