Завантажити ще

В Одесі посилюють карантин, а жовтих областей в Україні залишилося всього лише вісім плюс Київ

В Одесі посилюють карантин, а жовтих областей в Україні залишилося всього лише вісім плюс Київ
Фото: Павло ДАЦКОВСЬКИЙ.

В Одеській області з 11 жовтня посилюється карантин. Посилені обмеження торкнуться медицини і сфери освіти. Про це на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Одеської області Віталій Гончаров.

За словами експерта, в регіоні з цього дня забороняються планові госпіталізації в місцевих лікарнях, крім випадків з ризиком ускладнення вагітності та пологів, а також з онкологічними та пульмонологічними хворобами.

Гончаров підкреслив, що під заборону потрапили масові заходи, а також будь-які розважальні, спортивні, рекламні та інші заходи, крім офіційних спортивних, які включені в єдиний календарний план.

Він додав, що показники захворюваності в Одеській області в 6 разів перевищують допустимі. До критичної позначки вже підійшли кількість госпіталізацій і завантаженість ліжок з киснем.

В Україні "жовтій" зоні карантину станом на ранок 11 жовтня відповідають лише 8 областей та Київ. Інші регіони за тими чи іншими критеріями відповідають "помаранчевому" рівню. Про це свідчать дані пресслужби Міністерства охорони здоров'я. Критеріям "жовтої" зони відповідають: Київ і Київська область, Вінницька область, Закарпатська область, Івано-Франківська область, Кіровоградська область, Миколаївська область, Рівненська область, Черкаська область. Всі інші області відповідають " помаранчевому " рівню.

Раніше Денис Шмигаль заявив, що до вихідних 9-10 жовтня ряд регіонів перейде в червону зону карантину (цього так і не відбулося). Тим часом у Львові оголосили, що з 14 жовтня в місті посилять обмеження карантину (незалежно від попадання в ту чи іншу зону). У Києві також підготували варіант жорсткого карантину, але поки не ввели його в дію.

В Україні за минулу добу станом на ранок 11 жовтня виявили менше 9 тисяч нових випадків коронавіруса. Захворюваність традиційно падає на вихідних і найнижчий показник демонструє саме по понеділках, а до кінця минулого тижня на добу додавалося по 15-16 тисяч нових пацієнтів з COVID-19.

Зараз (з 23 вересня) вся територія України знаходиться в "жовтій" зоні карантину. і тільки Харківська область офіційно стала "помаранчевою". У жовтій зоні забороняється очне навчання в навчальних закладах, де недостатньо вакцинованих працівників, крім дитсадків і 1-4 класів, а також накладаються обмеження на роботу закладів харчування, кінотеатрів, спортзалів і фітнес-центрів. Режим адаптивного карантину в Україні на даний момент продовжено до 31 грудня 2021 року.

Раніше повідомлялося, що з 14 жовтня карантинні обмеження будуть посилені у Львові.