Завантажити ще

Список професій для обов'язкової вакцинації розширять: кому готуватися

Список професій для обов'язкової вакцинації розширять: кому готуватися
Фото: МОЗ України.

Перелік професій, що підлягають обов'язковій вакцинації від коронавируса, планують розширити. Правило - вакцинація або відсторонення від роботи без збереження зарплати пошириться і на інших фахівців з великою кількістю соціальних контактів. Про це 8 жовтня на своїй сторінці в Фейсбук повідомив глава комітету Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Зараз в списку співробітники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів, місцевих державних адміністрацій та працівники сфери освіти. Депутат нагадав, що наказ про обов'язкову вакцинацію представників цих професій вступить в силу через місяць, і хто не буде повністю вакцинована до цього часу (виняток - люди з протипоказаннями), того не допустять до роботи.

- Надалі до переліку професій, для яких вакцинація є умовою допуску до робочого місця, планують внести всіх працівників державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників і співробітників поштових послуг, - пообіцяв Радуцький.

До цього глава МОЗ України Віктор Ляшко оголосив, що якщо українці масово вакцинуються до закінчення 2021 роки, навесні-2022 карантинні обмеження, можливо, буде вже неактуальні і їх можна буде скасовувати. Режим адаптивного карантину в Україні на даний момент продовжено до 31 грудня 2021 року всюди діє жовта зона. Раніше в країні ввели привілеї для вакцинованих.

Також повідомлялося, що в Україні хочуть дозволити вакцинацію дітей від 12 років від COVID-19 препаратом Pfizer.