5 червня
Завантажити ще

Коронавірус наступає: вже 13 областей відповідають "помаранчевій" зоні карантину

Коронавірус наступає: вже 13 областей відповідають
Фото: vv.org.ua

За найсвіжішими даними українського МОЗ, станом на сьогодні, 8 жовтня, 13 областей країни відповідають "помаранчевій" зоні адаптивного карантину. Днем раніше таких регіонів було 12, позавчора - 11. Про це свідчить статистика індикаторів карантину на сайті відомства.

До переліку регіонів, де перевищений рівень захворюваності на Covid-19, додалася Тернопільська область. Разом нині з тих чи інших параметрів до "помаранчевої" зони потрапили Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська і Чернівецька області.

Раніше Денис Шмигаль заявив, що до кінця тижня ряд регіонів перейдуть до "червоної" зони карантину. За прогнозами Київської школи економіки, це можуть бути Харківська, Херсонська та Запорізька області, де ситуація із захворюваністю і госпіталізацією найгірша. Тим часом у Львові оголосили, що з 14 жовтня у місті посилять обмеження карантину (незалежно від потрапляння до тієї чи іншої зони). У Києві також підготували варіант жорсткого карантину, але поки ще не ввели його в дію.

В Україні за минулу добу виявили більше 16 тисяч нових випадків коронавірусу - вперше з весняної хвилі. Наразі (з 23 вересня) вся територія України знаходиться у "жовтій" зоні карантину, і тільки Харківська область офіційно переходить до "помаранчевої".

У цій "жовтій" зоні забороняється очне навчання в навчальних закладах, де недостатньо вакцинованих працівників, окрім дитсадків та 1-4-х класів, а також накладаються обмеження на роботу закладів харчування, кінотеатрів, спортзалів та фітнес-центрів. Режим адаптивного карантину в Україні наразі подовжено до 31 грудня 2021 року.