Завантажити ще

Вакцину AstraZeneca привезли в Антарктиду

Вакцину AstraZeneca привезли в Антарктиду
Фото: BAS/FCDO, BBC

Це перша партія вакцини AstraZeneca, яка прибула в Антарктиду через 9 місяців після запуску щеплень проти коронавируса. Нею прищепили британських полярників на дослідницькій станції Ротера, пише BBC.

Всього вакцину отримали 23 співробітники станції. Дози вакцини перевозили, підтримуючи температуру 2-8 градусів за Цельсієм.

- Можливість вакцинувати людей допоможе зберегти населення станції й Антарктиди без вірусів, - підкреслив керівник зимової станції Ротера Метью Філліпс.

Він запевнив, що наступну партію вакцини для другого щеплення в Антарктиду доставлять через 4 тижні.

Виробником вакцини є англо-шведська фармакологічна компанія AstraZeneca. 7 червня 2020 року вона має стала найдорожчою фармкомпанією в Великобританії. Її оцінили в 110 млрд фунтів стерлінгів. Зростання акцій викликаний розробкою вакцини від коронавируса.

Компанія створила вакцину від COVID-19 на основі аденовірусу шимпанзе. C його допомогою білок коронавируса доставляється в організм людини, щоб викликати реакцію імунної системи і "підготувати" її до цього коронавіруси.

В Україні вакцинація від коронавируса поводиться з 24 лютого. За цей час повний курс щеплень (отримали дві дози) пройшли5 942 170 осіб.