Завантажити ще

МОЗ зобов'язало вакцинуватися педагогів і працівників органів влади - інакше відсторонення без збереження зарплати

МОЗ зобов'язало вакцинуватися педагогів і працівників органів влади - інакше відсторонення без збереження зарплати
Фото: REUTERS/Стефан Мае

МОЗ України затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 буде обов'язковим. Це працівники закладів освіти та органів виконавчої влади. Якщо вони не  вакцинуються проти COVID-19, то будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

- Педагоги і працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань і застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16 вересня 2011 року № 595, не підлягають обов'язковій вакцинації, - йдеться на сайті МОЗ.

Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, обов'язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • установ вищої, післядипломної, професійної перед вищим, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, в тому числі спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, установ спеціалізованої освіти і наукових установ незалежно від типу і форми власності.

Це перший етап визначення професій, для яких щеплення проти COVID-19 будуть обов'язковими.

- Наступним етапом в цей перелік будуть включені працівники всіх державних установ, організацій та підприємств, соціальні працівники та працівники поштових послуг, - заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Освітяни та працівники органів виконавчої влади можуть зробити щеплення від COVID-19 організовано або індивідуально в зручному для них пункті або в центрі вакцинації. Докладний перелік і контакти пунктів і центрів - на list.covid19.gov.ua.

Новини по темі: вакцинація Коронавірус