Завантажити ще

"Помаранчевих" областей в Україні вже дванадцять: додалася Київська

Фото: Чумаков Сергей \УНІАН.

За найсвіжішими даними українського МОЗ, станом на сьогодні, 7 жовтня, 12 областей країни відповідають "помаранчевій" зоні адаптивного карантину. Днем раніше таких регіонів було 11 Про це свідчить статистика індикаторів карантину на сайті відомства.

До "помаранчевої" зони епідемічної небезпеки потрапляють Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька та Чернівецька області. При цьому в деяких регіонах спостерігається навіть "червоний" рівень динаміки COVID-госпіталізацій. Найгіршою є ситуація в Херсонській області - 62,2%, Полтавській - 58,3% та Київській - 54,6%.

Рівень захворюваності по країні становить 334 на 100 000 громадян. Найвищий рівень захворюваності - в Чернівецькій області (715 на 100 000), Луганській (687), Харківській (477), Запорізькій (432) та Сумській (424). Станом на 7 жовтня тільки в Кіровоградській області рівень захворюваності в межах порогового значення 75 випадків на 100 000 жителів - там показник 74.

У Києві рівень захворюваності на Covid - 221 випадок на 100 000 чоловік. Столиця - в "жовтій" зоні епіднебезпекиі.

Індикатори адаптивного карантину в Україні станом на 7 жовтня. Інфографіка: МОЗ України.

Індикатори адаптивного карантину в Україні станом на 7 жовтня. Інфографіка: МОЗ України.

Раніше Денис Шмигаль заявив, що до кінця тижня ряд регіонів перейдуть до "червоної" зони карантину. За прогнозами Київської школи економіки, це можуть бути Харківська, Херсонська та Запорізька області, де ситуація з захворюваністю і госпіталізацією найгірша. Тим часом у Львові оголосили, що з 14 жовтня в місті посилять обмеження карантину (незалежно від потрапляння до тої чи іншої зони). У Києві також підготували варіант жорсткого карантину, але поки ще не ввели його в дію.

В Україні за минулу добу виявили більше 15 тисяч нових випадків коронавірусу - вперше з весняної хвилі. Наразі (з 23 вересня) вся територія України знаходиться у "жовтій" зоні карантину. У цій зоні забороняється очне навчання в навчальних закладах, де недостатньо вакцинованих працівників, окрім дитсадків та 1-4-х класів, а також накладаються обмеження на роботу закладів харчування, кінотеатрів, спортзалів і фітнес-центрів. Режим адаптивного карантину в Україні наразі подовжено до 31 грудня 2021 року.