Завантажити ще

Втрата волосся після коронавіруса: допоможуть масаж і кардіонавантаження

Втрата волосся після коронавіруса: допоможуть масаж і кардіонавантаження
Фото: Кадр з мультфільму

Багато з перехворіли коронавірусів, особливо з тих, хто хворів, що називається, по повній програмі, з температурою, пневмонією та т. П., Помічають, що через деякий час після одужання, коли найстрашніше позаду, починають сипатися волосся. Шевелюра рідшає настільки значно, що цілком конкретно починає проступати лисина. І починається це зазвичай через пару місяців після виписки з лікарняного.

Цей симптом відзначили у себе 20 відсотків пацієнтів, які одужали від ковіда. І чоловіки, і жінки. Що робити? Чи можна повернути волосся? Відповідає лікар-імунолог Андрій Продеус:

- Волосся починають масово випадати з-за того, що при ковіде тромбами пошкоджуються судини. У тому числі дрібні судини, що живлять волосяні фолікули, теж виявляються забиті мікротромбами. Так фолікул виявляється без харчування, без кисню. Звичайно, волосся в таких умовах рости не буде,

Андрій Продеус

Те, що кожен з нас може зробити самостійно, потрібно покращувати циркуляцію крові. Зробити це можна за допомогою кардіонагрузок. Активна ходьба, вправи, причому інтенсивні, потрібно, що називається, раскраснеться від навантаження. Розчервонілися - значить, кров добре прогнали по судинах і вона поступила і до волосяних фолікулів.

Таким чином, наша головна задача для підтримки волосся - домогтися припливу крові до судин, які живлять волосся. Очевидно, самомасаж шкіри голови, косметологічні процедури на зразок мікрострумів на цю область теж служать тієї ж мети. Але головне питання: чи відновиться шевелюра?

Відповідь - так. - Зазвичай на це потрібно три - шість місяців. Так трапляється з багатьма, хто переніс Коронавірусние інфекцію, і, як правило, це можна зупинити, хоча специфічного лікування немає. А ось якщо через шість місяців зростання волосся не почався, потрібно звертатися до лікарів і шукати якісь інші, крім ковіда, причини облисіння.

Можливо, два цих стану - хвороба і випадання волосся - просто збіглися за часом.

Через три місяці після лікарні перехворіли виглядають так: схудли і облисіли. Але вже через півроку все повертається в норму! Фото: Кадр з мультфільму

Через три місяці після лікарні перехворіли виглядають так: схудли і облисіли. Але вже через півроку все повертається в норму! Фото: Кадр з мультфільму