27 березня
Завантажити ще

Карантин в Україні: Львів вводить жорсткі обмеження з 14 жовтня, а Харків хоче уникнути зупинки транспорту

Карантин в Україні: Львів вводить жорсткі обмеження з 14 жовтня, а Харків хоче уникнути зупинки транспорту
Фото: УНИАН.

Не чекаючи посилення обмежень на національному рівні, Львів підсилює карантин рішенням міської влади. Про це 14 жовтня у своєму телеграм-каналі повідомив міський голова Андрій Садовий.

- Маємо погану статистику захворюваності на коронавірус, тому треба приймати складні і непопулярні рішення... Міський штаб оперативного реагування рекомендує нам, починаючи з 14 жовтня, посилити карантинні заходи. А саме: обмежити масові заходи, перевести навчальні заклади на дистанційний режим і припинити планові операції в лікарнях, які приймають хворих з COVID-19, - зазначив мер.

За словами Садового, остаточна інформація буде в п'ятницю після засідання комісії з надзвичайних ситуацій.

У свою чергу влада Харкова попереджає жителів про можливе посилення карантину в місті через погіршення епідеміологічної ситуації, можливе закриття транспорту і підприємств. Про це повідомляє у своєму зверненні секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

- Як би нам не хотілося, пандемія COVID-19 не відступає. На жаль, останніми тижнями ми фіксуємо ускладнення епідеміологічної обстановки, внаслідок чого Харків може перейти до зони з більш серйозними карантинними обмеженнями. Однак всі ми розуміємо, що таке локдаун і якими можуть бути його наслідки, - зазначив Терехов.

За його словами, щоб уникнути зупинки роботи громадського транспорту та закриття підприємств, місцевим жителям необхідно з відповідальністю поставитися до встановлених на сьогодні в місті карантинних обмежень.

У Львові традиційно масштабно відзначають Покрову (14 жовтня), а в Харкові скоро вибори мера (31 жовтня).

Раніше Денис Шмигаль заявив, що до кінця тижня ряд регіонів перейдуть до "червоної" зони карантину. За прогнозами Київської школи економіки, це можуть бути Харківська, Херсонська та Запорізька області, де ситуація з захворюваністю і госпіталізацією найгірша.

В Україні за минулу добу виявили 12 662 нових випадків захворювання на коронавірус. Наразі (з 23 вересня) вся територія України знаходиться в "жовтій" зоні карантину. У цій зоні забороняється очне навчання в навчальних закладах, де недостатньо вакцинованих працівників, окрім дитсадків і 1-4-х класів, а також накладаються обмеження на роботу закладів харчування, кінотеатрів, спортзалів та фітнес-центрів. Режим адаптивного карантину в Україні наразі подовжено до 31 грудня 2021 року.