1 червня
Завантажити ще

Шмигаль пообіцяв "червону" зону вже на цьому тижні, а бізнес сам має перевіряти COVID-сертифікати

Шмигаль пообіцяв
Фото: REUTERS.

У деяких областях України ситуація із захворюваністю на коронавірус стає загрозливою, і на цьому тижні, ймовірно, там введуть "червону" зону. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету міністрів України 6 жовтня.

- Найближчими днями кілька областей можуть потрапити до "червоної" зони, - заявив Шмигаль.

Це означає, що кінотеатри, кафе, ресторани, спортзали, театри та інші громадські місця зможуть працювати за умови, якщо 100% працівників закладу та 100% відвідувачів повністю вакциновані, нагадав прем'єр.

Шмигаль зазначив, що бізнес має сам перевіряти наявність відповідних сертифікатів про вакцинацію. Глава КМУ закликав підприємців підійти до цього відповідально, зазначивши, що вони самі в цьому насамперед й зацікавлені. При цьому у працівників поліції та інших повноважних органів є відповідний програмний софт, завдяки якому вони будуть перевіряти у відвідувачів наявність COVID-сертифікатів, нагадав Шмигаль.

У "червоній" зоні, за запевненням прем'єр-міністра України, навчальні заклади будуть працювати офлайн, тільки якщо 100% працівників пройшли повний курс вакцинації. Дитячі садки та 1-4-і класи школи продовжать працювати в звичайному, очному, форматі.

- Майже 81% працівників шкіл вакцинувалися принаймні однієї дозою. Це дозволяє більшості таких навчальних закладів працювати в звичайному режимі в "жовтій зоні", - заявив Шмигаль.

Перед засіданням Кабміну в Київській школі економіки повідомили, що на цьому тижні до "червоної" зони ризикують потрапити Харківська, Запорізька та Херсонська області.

В Україні за минулу добу виявили 12 662 нових випадки коронавірусу. Раніше повідомлялося, що Харків і Львів можуть увійти одразу до "червоної" зони карантину, а в Києві вже приготували жорсткі обмеження на випадок виходу з "жовтої зони". Львів також збирається посилити обмеження. Станом на ранок 6 жовтня в 11 областях України за показниками може бути оголошена "помаранчева" зона карантину.

Наразі вся територія України знаходиться в "жовтій" зоні карантину. У цій зоні забороняється очне навчання в навчальних закладах, де недостатньо вакцинованих працівників, окрім дитсадків та 1-4-х класів, а також накладаються обмеження на роботу закладів харчування, кінотеатрів, спортзалів і фітнес-центрів. Режим адаптивного карантину в Україні наразі подовжено до 31 грудня 2021 року.