Завантажити ще

Загрозлива динаміка: вже 8 областей відповідають "помаранчевій" зоні карантину

Загрозлива динаміка: вже 8 областей відповідають
Фото: facebook.com \ruslan.martsinkiv

Міністерство охорони здоров'я оновило дані епідеміологічної ситуації в країні. Станом на сьогодні, 5 жовтня, вісім областей країни відповідають "помаранчевій" зоні адаптивного карантину.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я на своєму офіційному сайті.

Ще вчора сім регіонів мали показники "помаранчевої" зони, 5 жовтня до них приєдналася Закарпатська область. Всього до списку з найбільш погіршеною епідеміологічною статистикою входять зараз такі області:

Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернівецька.

Всі ці регіони мають погані показники рівня захворюваності коронавірусом. Найгірша статистика зараз у Чернівецькій - 653, Харківській - 450 та Запорізькій області - 380, тоді як норма має становити не більше 75 на 100 тисяч населення.

Крім того, в деяких областях перевищено динаміку COVID-госпіталізацій. Найгірша ситуація в Херсонській області - 71,1% та Рівненській - 59,1%. При цьому рівень зростання загальної кількості госпіталізованих з COVID пацієнтів або з підозрою на хворобу протягом останніх семи днів має становити не більше 50%.

Раніше повідомлялося, що Харків і Львів можуть увійти одразу до "червоної" зону карантину. Наразі вся територія України знаходиться в "жовтій" зоні карантину. У цій зоні забороняється очне навчання в навчальних закладах, де недостатньо вакцинованих працівників, окрім дитсадків і 1-4-х класів, а також накладаються обмеження на роботу закладів харчування, кінотеатрів, спортзалів і фітнес-центрів.

Державна та регіональні комісії з ТЕБ та НС в разі включення регіону до "помаранчевої" зони можуть на свій розсуд вводити додаткові обмеження. Жоден із регіонів з дня введення "жовтої" зони (23 вересня) поки до "помаранчевого" офіційно не підвищували, а дані МОЗ лише звертають увагу на індикатори, які дають таке право.

Раніше глава МОЗ України Віктор Ляшко оголосив, що коли українці масово вакцинуються до закінчення 2021 роки, навесні 2022-го карантинні обмеження, можливо, будуть вже неактуальними і їх можна буде скасовувати. Режим адаптивного карантину в Україні наразі подовжено до 31 грудня 2021 року.