Завантажити ще

У МОЗ попередили, що пік захворюваності COVID-19 може тривати до грудня

У МОЗ попередили, що пік захворюваності COVID-19 може тривати до грудня
Фото: Reuters

В останні тижні в країні спостерігається постійне зростання рівня захворюваності коронавируса. У МОЗ припускають, що піковий період настане в листопаді і триватиме близько місяця. Про це в ефірі " Сніданку з 1 + 1 " розповів головний санітарний лікар Ігор Кузин.

- Ситуація в регіонах швидко погіршується. Кілька регіонів вже знаходяться в "помаранчевій" зоні. Ми в МОЗ очікуємо пікові навантаження на систему - від середини листопада до середини грудня цього року. Це буде піковий період, коли ми будемо мати максимальне навантаження на систему охорони здоров'я, - зазначив Кузин.

Він нагадав про чинне в Україні адаптивному карантині, при якому більш жорсткі карантинні обмеження встановлюються в разі перевищення рекомендованих норм. Кузин підкреслив, що на даний момент в країні діє розгорнута мережа першої хвилі лікарень для інфікованих коронавірусів, де майже 98% ліжок мають підведений кисень.

- Зараз 44 тисяч ліжок в першій хвилі (лікарень - ред.). Додатково можемо розгорнути до 70 тисяч ліжок. У кожній області є резервні лікарні - одні, дві або навіть три, які будуть працювати в гіршому випадку, - запевнив головний санлікар країни.

Він підкреслив, що навіть при найгіршому сценарії розвитку захворюваності COVID-19 в Україні вистачить і ліжок, і кисню.

Адаптивний карантин буде діяти в Україні мінімум до 31 грудня 2021 року. За останніми даними, під загрозою перейти в «помаранчеву» зону виявилися сім регіонів.