Міністерство охорони здоров'я України зажадало усунути від роботи керівництво 15 лікарень, лікарі яких, ймовірно, підробляли COVID-сертифікати про вакцинацію. Їх пропонується відсторонити на час кримінального провадження. Про це 1 жовтня повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
Повідомляється, що міністерство направило відповідні листи власникам закладів охорони здоров'я. Назви медустанов і географія не уточнюються.
- Якщо слідство виявить, що головний лікар закладу не причетний до махінацій, його відновлять на посаді, - пообіцяли в МОЗ України.
А в разі повторного порушення МОЗ ініціює анулювання ліцензії установи охорони здоров'я і розрив контракту між установою та Національною службою здоров'я. В такому випадку, пригрозили в відомстві, територіальна громада (яка, як правило, і виступає власником медустанов на своїй території, якщо це не приватні клініки) буде фінансувати установу охорони здоров'я самостійно.
У МОЗ додали, що вже відкрито понад 350 кримінальних проваджень за фактом підробки документів, що засвідчують вакцинацію від COVID-19.
Раніше повідомлялося, що в Україні винесли перші рішення про штрафи за підробку COVID-сертифікатів. Також ми писали про те, що в Україні хочуть ввести кримінальну відповідальність (в т.ч. позбавлення волі) за підробку COVID-сертифікатів, і використання підроблених документів, а також збільшити штрафи до 17-34 тисяч гривень. А Віктор Ляшко розповів, хто буде стежити за усуненням від роботи нещеплених чиновників і педагогів
Документи про вакцинацію в Україні вже доступні на порталі "Дія", їх можна сформувати і роздрукувати (але тільки якщо у вас біометричний паспорт ). При цьому колір паперу не має значення: що "жовтий", що "зелений" сертифікат можна роздрукувати на будь-якому аркуші. Також у МОЗ розповіли, що вже встиг застаріти "піврічний" COVID-сертифікат (частина українців з кінця серпня вже отримала такий), його можна буде через 6 місяців обміняти на новий в додатку "Дія" або у сімейного лікаря.