Завантажити ще

Обов'язкова вакцинація в Україні: розширили список педагогів, яким потрібне щеплення від коронавіруса

Обов'язкова вакцинація в Україні: розширили список педагогів, яким потрібне щеплення від коронавіруса
Фото: FB \МОЗ України

Кабінет міністрів України розширив список педагогів, які підлягають обов'язковій вакцинації. У порівнянні з першою редакцією документа останній пункт доповнений працівниками установ вищої освіти, установ спеціальної освіти і наукових установ, дитсадків і так далі.

Крім того, документ доповнено пунктом, згідно з яким обов'язкова вакцинація проводиться "в разі відсутності абсолютних медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень".

Доопрацьований проект наказу про Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, як і раніше доступний для обговорення на сайті Федерації профспілок України ( ФПУ ).

Згідно з документом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів, вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 підлягають:

  • Працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів.
  • Працівники місцевих державних адміністрацій.
  • Викладачі установ вищої, післявузівської, професійної передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, в тому числі спеціальної, дошкільної, позашкільної освіти, установ спеціальної освіти і наукових установ незалежно від типу і форми власності.

Раніше в МОЗ України підготували проект постанови про обов'язкову вакцинацію педагогів і працівників органів влади і опублікували його для обговорення. У разі відмови від вакцинації представників цих професій будуть відстороняти від роботи.

До цього глава МОЗ України Віктор Ляшко оголосив, якщо українці масово вакцинуються до закінчення 2021 року, навесні-2022 карантинні обмеження, можливо, будуть вже неактуальні і їх можна буде скасовувати. Режим адаптивного карантину в Україні на даний момент продовжено до 31 грудня 2021 року, всюди діє жовта зона. Раніше в країні ввели привілеї для вакцинованих.

Також повідомлялося, що в Україні хочуть дозволити вакцинацію дітей від 12 років від COVID-19 препаратом Pfizer.