Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

У МОЗ розповіли, як продовжити дію COVID-сертифіката, отриманого на півроку

У МОЗ розповіли, як продовжити дію COVID-сертифіката, отриманого на півроку
Фото: GPSU

У МОЗ України пояснили, що робити з довідками про вакцинацію старого зразка з терміном дії 6 місяців, які були видані до постанови уряду, який змінив стандарти COVID-сертифікатів. Про це 24 вересня на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє пресслужба МОЗ України.

Цифровий COVID-сертифікат:

Щоб продовжити термін дії, необхідно зайти в додаток "Дія" та за місяць до закінчення його дії - видалити документ і згенерувати новий.

Паперовий COVID-сертифікат:

Після завершення його дії, необхідно повторно звернутися до свого сімейного лікаря, щоб він надав нове міжнародне свідоцтво, яке буде діяти протягом наступних півроку.

Раніше повідомлялося, що зелені COVID-сертифікати, починаючи з 24 вересня, вже можна отримати і роздрукувати на порталі "Дія". Крім того, в "Дії" з'явилися і "жовті" сертифікати. Жовтий COVID-сертифікат зараз доступний для іOS, найближчим часом з'явиться і для Android. У МОЗ також роз'яснили, що COVID-сертифікати будуть мати кольорові позначки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору їх не потрібно.

[Sun_gallery_632334]

Історія питання

Кабмін 13 вересня змінив постанову про карантин і ввів два види COVID-сертифікатів : жовтий і зелений, які дають право на пільги їх власникам. "Жовтий" сертифікат буде мати інформацію про перше щеплення, а "зелений" - про повний курс.

"Зелений" сертифікат дійсний 1 рік, "жовтий" - 120 днів. Він надає щепленим однієї дозою вакцини ті ж привілеї, що і людям, які пройшли повний курс імунізації, але не буде діяти в "червоній" зоні карантину. На жовтий COVID-сертифікат мають право ті, хто отримав одну дозу вакцини від коронавіруса, перехворів коронавірусом менше ніж півроку тому або менше ніж 72 години тому здав ПЛР-тест на коронавірус, і він виявився негативним.