Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Ляшко назвав умову та терміни скасування карантину в Україні

Ляшко назвав умову та терміни скасування карантину в Україні

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко допускає, що карантин в Україні навесні 2022-го вже не знадобиться і може бути скасований - якщо українці будуть досить активно робити щеплення від коронавірусу. Про це 23 вересня повідомляє "Укрінформ".

Ляшко прогнозує, що навесні 2022 року обмежень у зв'язку з COVID-19 в Україні може не бути, якщо більшість українців вакцинуються до нового року.

- Все залежить від нас. Якщо ви зараз подивитесь на Великобританію й Данію, шість місяців інтенсивної вакцинації - і у них проблеми карантинних обмежень не існує. У нас вакцини сьогодні більше 10 мільйонів доз, 17 мільйонів як мінімум законтрактовано вже. Плюс ще 3 мільйони мені подарують як людині, яка ефективно робить вакцинацію. Все залежить від вас. Вакцинуємо до нового року - навесні можемо спокійно жити без карантинних обмежень, - з оптимізмом дивиться в майбутнє міністр.

Причини оптимізму Ляшко пояснив тим, що людство активно шукає засоби ефективної боротьби з пандемією: пройшло півтора року, а "у нас є вакцина, яка сьогодні захищає від важкої і середньої тяжкості перебігу хвороби, і з'являються лікарські засоби".

- Як з'явиться лікування специфічне - тоді, я думаю, про проблему COVID-19 ми забудемо і будемо згадувати лише в сюжетах або фільмах, - додав Ляшко.

Раніше Ляшко оголосив, що для частини українців вакцинація стане обов'язковою. Список професій ще формується, але оголошено, що до нього увійдуть педагоги й працівники органів самоврядування.

Режим адаптивного карантину в Україні наразі подовжено до 31 грудня 2021 року. З 23 вересня вся територія країни увійшла в "жовту" зону карантину. Раніше в Україні ввели привілеї для вакцинованих.