Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

«Жовта» Україна: в країні почали діяти нові правила карантину

«Жовта» Україна: в країні почали діяти нові правила карантину
Фото: Reuters

З самого ранку четверга, 23-го вересня, в Україні вступає в силу рішення Держкомісії з питань ТЕБ та НС про перехід всіх регіонів країни в «жовту» зону карантину. З цього дня без обмежень можуть працювати тільки власники COVID-сертифікатів.

В "жовтій" зоні залишається масковий режим і соціальна дистанція, проте додатково починають працювати кілька правил для учасників бізнесу. Тепер масові заходи можна проводити тільки за умови однієї людини на чотири квадратних метра. У фітнес-центрах і басейнах дозволяється одна людина на 10 кв. м. Якщо співробітники і відвідувачі вакциновані, то правил можна не дотримуватися.

Доказом вакцинації є COVID-сертифікат, який можна згенерувати в додатку "Дія". В цілому документів буде два:

  • жовтий (для першої дози, термін дії 120 днів),
  • зелений (для двох доз, термін дії рік).

Перехворілі отримають COVID-сертифікати терміном на 160 днів, власники ПЛР-тесту - на 72 години.

З цього дня зможуть продовжити працювати лише ті освітні установи, в яких мінімум 80% педагогів отримали хоча б одну дозу вакцини. У деяких регіонах крім вакцинованих можуть працювати ті педагоги, що мають негативний ПЛР-тест. Виняток зроблено для дитячих садків і початкової школи, які зможуть продовжувати працювати навіть якщо вимогу про вакцинацію не дотримано.

У кафе і ресторанах тепер за одним столиком має перебувати не більше 4 осіб. Необхідна відстань між столами - від 1,5 метра. Обмежень за часом немає. Якщо 80% персоналу і відвідувачі отримали хоча б одне щеплення - обмежень можна не дотримуватися.

Торкнулися нові правила також кіно і театрів. Вони можуть працювати із заповненням залів на 50%. Обмежень можна не дотримуватися, якщо у 80% персоналу є COVID-сертифікат (жовтий або зелений). Відвідувачі також повинні бути вакциновані або мати негативний тест на коронавірус. В роботі транспорту поки ніяких змін не передбачено.