Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Вакцинація в Україні стане обов'язковою: Ляшко розповів, для кого

Вакцинація в Україні стане обов'язковою: Ляшко розповів, для кого
Фото: МОЗ України

В Україні вакцинація від коронавирусу найближчим часом стане обов'язковою. Зокрема, для працівників навчальних закладів,  міністерств, органів влади й місцевих державних адміністрацій. Про це на засіданні Кабінету міністрів України 22 вересня заявив глава МОЗ Віктор Ляшко.

- Вводиться обов'язкова вакцинація від COVID для працівників навчальних закладів, працівників міністерств, органів влади й місцевих державних адміністрацій, - повідомив Ляшко.

За його словами, такий підхід передбачений чинним законодавством.

- Статтею №12 закону про захист населення від інфекційних захворювань передбачено, що працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників чи подальшого поширення  ними інфекційних захворювань, підлягають обов'язковим профілактичним щепленням проти відповідних інфекційних захворювань, - аргументував Ляшко.

Міністр додав, що Європейський суд з прав людини в квітні цього року підтвердив положення нашого національного законодавства, що обов'язкова вакцинація є законною, може бути необхідною в демократичних суспільствах і не суперечить конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Ляшко зазначив, що ті, хто вакцинувалися на перших етапах кампанії, вже досягли показників більш 80% охоплення, а саме - медики, військові Збройних сил України, структури МВС, але в інших органах державної влади, на жаль, "ситуація не така оптимістична".

Денис Шмигаль уточнив, що МОЗ введе обов'язкову вакцинацію від COVID-19 відповідним наказом.

Режим адаптивного карантину в Україні на даний момент подовжено до 31 грудня 2021 року. З 23 вересня вся територія країни увійшла в "жовту" зону карантину. Раніше в Україні ввели привілеї для вакцинованих.