Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

В Україні з 23 вересня вводиться тотальна "жовта" зона карантину

В Україні з 23 вересня вводиться тотальна
Фото: Григорій КОНСТАНТІНОВ

Вся Україна перейде в "жовту" зону адаптивного карантину з 23 вересня. Таке рішення було прийнято Держкомісією з питань ТЕБ та НС 21 вересня, повідомив в своєму телеграм-каналі прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Таким чином, з 00 годин 23 вересня в Україні почнуть діяти такі обмеження:

школи, дитсадки і вузи працюють за умови 80% вакцинованого персоналу принаймні однієї дозою;

  • заборонені масові заходи за участю більше однієї людини на 4 кв. метри площі території або з наповненістю залів понад дві третини місць в кожному окремому залі;
  • не більше чотирьох чоловік за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами - мінімум 1,5 метра;
  • кінотеатри та інші заклади культури будуть працювати із заповненістю залів менше двох третин місць або 50% місць в кожному окремому залі;
  • спортивні зали та фітнес-центри будуть працювати при обмеженні кількості відвідувачів з розрахунку одна людина на 10 кв. метрів площі.

При цьому обмеження не будуть діяти, якщо 80% учасників, організаторів заходів або працівників закладів мають принаймні одне щеплення від COVID чи негативний ПЛР або експрес-тест (діє 72 години). Підтвердити вакцинацію можна буде за допомогою COVID-сертифікату.

Залишаються обов'язковими носіння масок в закладах і громадському транспорті, а також дотримання дистанції в 1,5 метра.

Активація режиму "жовтої" зони дозволяє тепер переводити окремі регіони, які відповідають відповідним індикаторам, на посилений карантин - "помаранчевий" або "червоний". Режим адаптивного карантину в Україні наразі подовжено до 31 грудня 2021 року.

Раніше в Україні ввели привілеї для вакцинованих. Щоб контролювати дотримання нових карантинних правил, які тепер будуть відрізнятися для різних категорій людей, Кабмін 13 вересня змінив постанову про карантин і вводить два види COVID-сертифікатів: жовтий і зелений, які дають право на пільги їх власникам. "Жовтий" сертифікат буде мати інформацію про перше щеплення, а "зелений" - про повний курс.