Завантажити ще

У МОЗ дозволили змішувати вакцини Moderna і Pfizer

У МОЗ дозволили змішувати вакцини Moderna і Pfizer
Фото: Анджело Есслінгер з Pixabay

Міністерство охорони здоров'я дозволило комбінувати вакцини проти коронавируса виробництва Pfizer/BioNTech і Moderna. Про це повідомляє прес-служба відомства.

- МОЗ України в липні схвалив рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики - дозволити комбінувати мРНК-вакцини. Якщо мРНК-вакцина того ж виробника недоступна, для другого щеплення можна використовувати вакцину на платформі мРНК іншого виробника, - заявили в МОЗ.

Як зазначили у відомстві, комбінування вакцин Moderna і Comirnatу/Pfizer-BioNTech є безпечним і ефективним. Інтервал між введенням першої та другої доз повинен становити 28 днів.

У червні Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) заявило, що є "вагомі наукові підстави" вважати, що змішування вакцин проти коронавируса є безпечним і ефективним. В агентстві заявили, що всі схвалені вакцини працюють однаково - стимулюючи імунну відповідь на вірусний спайк-білок.

Тим часом в ВООЗ не рекомендують комбінувати вакцини від коронавируса. В організації вважають, що змішування препаратів є небезпечною тенденцією, так як точних даних про ефективність і безпеку вакцинації різними препаратами поки немає. У ВООЗ відзначили, що дозвіл комбінувати вакцини для першої і другої доз призведе до хаосу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Імунолог Андрій Волянський: Успішність вакцинації залежить від грамотної інформаційної політики, а її немає