Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У МОЗ назвали три варіанти запобігання поширенню COVID-19 в Україні

У МОЗ назвали три варіанти запобігання поширенню COVID-19 в Україні
Фото: кадр з відео

Україна зайшла в епідемічний сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій, під час якого очікувано збільшується зростання кількості випадків захворюваності коронавірусів. У зв'язку з цим МОЗ передбачає три можливих сценарії розвитку ситуації в країні, повідомив глава відомства Віктор Ляшко в ефірі програми "Що це було?" на 24 каналі.

- У нас є кілька варіантів розвитку подій - помірний, оптимістичний і песимістичний. Розуміємо, яка кількість місць потрібно підготувати, щоб все 3 варіанти пройшли безболісно для нашої країни, - зазначив Ляшко.

За його словами, при оптимістичному сценарії система охорони здоров'я буде працювати в звичному режимі. Іншими словами, люди з іншими соматичними та інфекційними хворобами не повинні відчути зростання випадків коронавирусной хвороби.

- Ми відстежуємо ситуацію, яка відбувається в європейському регіоні, і розуміємо, що ці цифри не повинні нас лякати, якщо у нас щодня зростатиме кількість щеплених, - зазначив Ляшко.

Він назвав три варіанти запобігання поширенню COVID-19 в Україні:

  • масова вакцинація;
  • дотримання протиепідемічних норм фізичної і соціальної дистанції, носіння масок;
  • адаптивний карантин.

Ляшко пояснив, що між фізичною та соціальною дистанцією різниця в тому, що фізична - це відстань від 1,5 метра, соціальна - навмисне уникнення скупчення людей.

- Наприклад, краще при можливості пройти пішки 2 зупинки, а не заходити в громадський транспорт, який зазвичай переповнений, - пояснив Ляшко.

За його словами, при адаптивному карантині передбачається посилення карантинних обмежень на тих територіях, де різко збільшується кількість випадків інфікування коронавірусів і завантаженість ліжок в лікарнях. У таких випадках будуть примусово закриватися заклади громадського харчування, ТРЦ, магазини тощо.

- Як показує практика країн, які почали вакцинацію раніше, ніж Україна, - Великобританії, Ізраїлю, США - в лікарню потрапляють в основному невакцинованих люди. Якщо людина була двічі вакцинована, є дуже низька ймовірність виникнення захворювання і що перебіг хвороби буде важким, - підсумував Ляшко.

В останні два тижні в Україні спостерігається зростання рівня захворюваності коронавірусів. Так, протягом 15-го вересня хвороба підтвердили у 5477 українців. При цьому 1507 з них доставлені в лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Випробувано на собі : як я 10 днів страждала від побічних ефектів вакцинації і чому це добре