Завантажити ще

Україна вперше завоювала медаль на чемпіонаті Європи з брейкінгу

Україна вперше завоювала медаль на чемпіонаті Європи з брейкінгу
Фото: Анна Пономаренко зліва / instagram.com/uabreaking

Україна вперше в історії завоювала медаль на чемпіонаті Європи з брейкінгу. Про це повідомило "Суспільне Спорт". 27-річна Анна Пономаренко (бі-гьорл Stefani) стала віцечемпіонкою Європи-2023 на змаганні, яке пройшло в Іспанії. У фіналі українка поступилася 15-річній представниці Литви Домініці Nicka Баневіч. Пономаренко також відібралася на Європейські ігри, куди автоматично потрапляють топ-4 найкращих серед чоловіків та жінок.

Також збірна України з брейкингу завершила виступ на чемпіонаті Європи з найкращим результатом в історії. До 1/8 фіналу дійшли четверо українців: Олег Kuzya Кузнєцов,  Олександр LussySky Гатин-Лозинський, Катерина Kate Павленко і Анна Stefani Пономаренко. Загалом Україна була представлена 11 спортсменами та 8 спортсменками.

Євро з брейкінгу проводять з 2021 року. На Олімпійських іграх у Парижі-2024 брейкінг дебютує як новий вид спорту. На Олімпіаді змагатимуться по 16 чоловіків та жінок в особистих змаганнях. Одну країну може представляти не більше двох бі-гьорл і бі-боїв. Автоматичну ліцензію на Ігри-2024 в Париж здобудуть переможці Європейських ігор, а також переможці чемпіонату світу. Ще по 7 місць будуть розіграні на Олімпійських кваліфікаційних серіях у 2024 році.

Анна Пономаренко поступилася 15-річній представниці Литви. Фото: instagram.com/_breakingforgold

Анна Пономаренко поступилася 15-річній представниці Литви. Фото: instagram.com/_breakingforgold