Завантажити ще

Організація легкої атлетики поновила членство Росії, але росіян та білорусів до змагань не допустять

Організація легкої атлетики поновила членство Росії, але росіян та білорусів до змагань не допустять

Всесвітня організація легкої атлетики скасувала восьмирічну дискваліфікацію Росії через допінговий скандал, але російських та білоруських спортсменів до змагань не допустять у зв'язку з війною в Україні. Про це повідомила пресслужба організації за результатами засідання.

- Як я зазначав, коли ці заходи були введені минулого року, безпрецедентні санкції, накладені на Росію та Білорусь, здаються єдиним мирним способом порушити російські наміри і відновити мир. Смерть і руйнування, які ми спостерігаємо в Україні протягом останнього року, включно зі смертю близько 185 спортсменів, лише зміцнили мою рішучість у цьому питанні. Російські та білоруські спортсмени, багато з яких мають військові зв’язки, не повинні бути бенефіціарами цих дій, - заявив президент Всесвітньої легкої атлетики Себастьян Коу.

Для російської організації легкої атлетики RusAF ввели трьохрічний випробувальний термін, після закінчення якого членство можуть залишити або скасувати. Після поновлення RusAF віднесуть до категорії членів федерації «А», за якими буде здійснюватися більш ретельний контроль.

На засідання організації також прийняли рішення заборонити участь у міжнародних змаганнях трансгендерним жінкам, які здійснюють трансгендерний перехід із чоловіка у жінку. Таке рішення пояснили науковими даними про фізичну перевагу чоловіків над жінками.

Новини по темі: легка атлетика