0
26 квiтня
Завантажити ще

20-річна Марта Костюк у фіналі турніру в Остіні перемогла росіянку

Українська тенісистка Марта Костюк виграла свій перший трофей на рівні WTA. У фіналі ATX Open - турнірі WTA250 в американському Остіні - вона перемогла 22-річну росіянку Варвару Грачьову, яка виступала під нейтральним прапором (6:3, 7:5).

- Кожному, хто на трибунах, хто дивиться цей матч, особливо всім в Україні - хочу сказати "Слава Україні"! Бути у цій ситуації, зокрема в якій я перебуваю зараз - це дуже особлива перемога. І я хочу присвятити цей трофей Україні, людям, які борються та помирають зараз. Це дуже особсливий момент, - сказала Костюк на церемонії нагородження.

Українська тенісистка додала, що це один з найкращих турнірів, на яких вона грала. Ще на церемонії жеребкування Марта Костюк сказала, що відчуває себе наче вдома, тому що дуже багато людей прийшли її підтримати.

Ні до, ні після матчу українка не потиснула руку суперниці, а на церемонії нагородження вони не зробили спільного фото. Для Костюк та Грачьової це була п'ята особиста зустріч. Для обох це був перший фінал турніру WTA. Костюк виступала в Остіні у статусі восьмої ракетки змагань і виграла п'ять матчів.

Змагання в Остіні проводилися вперше, тож Марта Костюк стала першою чемпіонкою в історії цього турніру. Також це перший виграний трофей у 2023 році на рівні WTA для українських тенісисток. Завдяки цій перемозі Марта Костюк підійметься на 40-е місце у світовому рейтингу та дебютує у ТОП-40.

Це перший трофей Костюк у кар'єрі в одиночній сітці на рівні турнірів WTA. До цього українка вигравала три трофеї лише на рівні ITF. ATX Open проходив 27 лютого – 5 березня. Призовий фонд фіналу склав 259 303 долари.

Новини по темі: теніс Марта Костюк