Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

США відмовилися брати участь у чемпіонаті світу з боксу - 2023 через росіян

США відмовилися брати участь у чемпіонаті світу з боксу - 2023 через росіян
Фото: facebook.com/usaboxing

США відмовилися брати участь у чемпіонатах світу з боксу у 2023 році. Федерація боксу США назвала кілька причин, серед яких повернення росіян та білорусів під їхніми національними прапорами, а також непрозорість Міжнародної боксерської асоціації під керуванням росіянина Умара Кремльова.

- Наступні фактори сприяли висновку USA Boxing про те, що будь-яка участь у чемпіонаті світу IBA порушить не лише санкції МОК, підтверджені зовсім недавно, 2 лютого, а й принципи чесної гри, чесності та прозорості, - йдеться на сайті USA Boxing.

Федерація боксу США зазначила, що хоча спорт покликаний бути політично нейтральним, українських боксерів і тренерів було вбито в результаті російської агресії. У тому числі, тренер Михайло Кореновський загинув внаслідок попадання російської ракети у дніпровську дев'ятиповерхівку в січні 2023 року. Спортивну інфраструктуру України, включаючи боксерські зали, зруйновано.

США продовжуватимуть готувати свою команду до олімпійської кваліфікації. Чемпіонат світу з боксу під егідою IBA серед жінок пройде у березні у Нью-Делі, а чемпіонат серед чоловіків – у травні у Ташкенті.

Скандали з IBA тягнуться з 2019 року, коли Міжнародний олімпійський комітет припинив її визнання. Серед причин такого рішення – фінансова залежність від єдиного спонсора, російської державної компанії "Газпром". У травні 2022 року росіянина Умара Кремльова переобрали на виборах президента ІВА, оскільки інших суперників не допустили.

2 лютого 2023 року МОК підтвердив санкції проти Росії та Білорусі, до яких належить заборона виступати під їхніми національними прапорами. У жовтні 2022 року IBA скасувала заборону допуску боксерів Росії та Білорусі до змагань під своїми прапорами та гімном. У грудні МОК заявив, що рішення IBA можуть призвести до виключення боксу із програми Олімпіади у Парижі.