18 квiтня
Завантажити ще

Російського гонщика не пускають на ралі "Дакар" – не хоче засуджувати війну

Російського гонщика не пускають на ралі

Російський гонщик Сергій Карякін готовий відмовитись від участі у ралі "Дакар", щоб не підписувати заяву про засудження війни в Україні. Спортсмен із Єкатеринбургу, який також є обласним депутатом, у розмові з «Матч ТВ» прирівняв це до відмови від своєї країни.

За його словами, підписати заяву просять усіх російських спортсменів, які беруть участь у змаганнях Міжнародної федерації автоспорту (FIA). У квітні Карякін через це не брав участі у Кубку світу.

- Ми намагаємось продавити, щоб бумагу скасували. Вона суперечить конкуренції... Тут йде особисте спілкування з організаторами, тому до допомоги Мінспорту та Федерації автоспорту Росії не вдавалися, - заявив спортсмен-депутат місцевому виданню E1.RU.

За словами гонщика, він не збирається підписувати заяву і пропустить гонку, якщо цю умову не скасують.

Ралі-рейд "Дакар" відбудеться у Саудівській Аравії з 31 грудня по 15 січня. У 2017 році Сергій Карякін вигравав змагання у заліку квадроциклів. 2020 року посів друге місце, виступаючи на баггі. На виборах у 2021 році Карякін пройшов до Законодавчего зібрання Свердловської області за списками «Єдиної Росії», а після повномасштабного вторгнення Росії до України брав участь у автопробігу на підтримку російської армії.