Завантажити ще

Фрістайліст Абраменко зізнався, що лише зараз зрозумів причину обурення через фото с росіянином

Фрістайліст Абраменко зізнався, що лише зараз зрозумів причину обурення через фото с росіянином
Фото: Getty Images

Олімпійський чемпіон Пхенчхана-2018 та срібний призер Пекіна-2022 фрістайліст Олександр Абраменко в інтерв’ю програмі «Спортсмени війни» прокоментував скандальне спільне фото з російським спортсменом Іллею Буровим, яке було зроблено під час церемонії нагородження на олімпіаді в Пекіні. Лише з початком війни спортсмен зрозумів, чому фото викликало таке обурення у суспільстві.

- Тільки зараз я розумію чому так. Тоді я не розмів. Зараз розумію, чому цього взагалі не потрібно було робити...Коли йдуть змагання, ми не спілкуємося. Кожен зайнятий своєю працею. Коли зрозумів, що я другий, а Ілля – третій, що ми знову будемо разом на п'єдесталі, то я йому сказав, що не потрібно ніяких фото разом, не потрібно провокувати людей. Якщо хочеш привітати мене, то після нагородження в селищі привітай, - говорить спортсмен в інтерв’ю.

Абраменко не говорив з Буровим з початку вторгнення і не знає, що він думає про війну в Україні, яку веде Росія

- Я думаю, що він розуміє, але як ми розуміли, коли 8 років у нас було, а ми робили свої справи. Ми тут в цій війні, а він там вдома, у нього все добре. Він розуміє, що щось відбувається, що це погано, але, напевно, сильно його це не турбує в плані того, що потрібно щось робити. Мені так здається. А як там насправді – я не знаю, - пояснив Олександр Абраменко.

Вперше спільне фото Абрамова с Буровим спричинило скандал Олімпіаді-2018. Тоді спортсмени обійнялися, стоячи під українським прапором. Перед Іграми в Пхенчхані міністерство молоді та спорту офіційно рекомендувало українським спортсменам уникати спільних фото із росіянами та не говорити на інтерв'ю російською мовою.