Завантажити ще

Росію дискваліфікували на ЧС-2022, а стиковий матч України перенесено на літо через війну

Росію дискваліфікували на ЧС-2022, а стиковий матч України перенесено на літо через війну

У ФІФА вирішили відстрочити матч стикової кваліфікації ЧС-2022 між командами України та Шотландії через неможливість організації як поїздки, так і тренувань української команди через військові дії в країні. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Матч між Шотландією та Україною, запланований на 24 березня 2022 року, було перенесено на червневе вікно. Матч між переможцями матчів Шотландія – Україна та Уельс – Австрія також перенесуть на червень.

А команду збірної Росії з футболу офіційно виключили з-поміж учасників плей-офф чемпіонату світу в 2022 році.

Рішення дискваліфікувати команду РФ зумовлене попереднім рішенням ФІФА та УЄФА, згідно з яким усі російські команди (і збірні, і клуби) усунуті від змагань через війну, розв'язану Росією в Україні.

Таким чином, команда Польщі, яка мала грати з РФ, автоматично пройшла далі. Польща зустрінеться 29 березня з переможцем матчу між Швецією та Чехією.

Раніше збірна Польщі заявила, що в жодному разі відмовляється виходити на поле проти росіян на знак протесту проти війни в Україні - навіть якщо команда отримає технічну поразку і пролетить повз ЧС-2022. Швеція та Чехія також попередили ФІФА, що не гратимуть із Росією, якщо раптом вийдуть на цю команду у кваліфікації.