Завантажити ще

Олімпіада в Пекіні: переможець у медальному заліку став відомим достроково

Олімпіада в Пекіні: переможець у медальному заліку став відомим достроково
Фото: Olympics.com

Збірна Норвегії достроково стала переможцем медального заліку зимових Олімпійських ігор-2022 у Пекіні.
За день до закриття змагань у столиці Китаю в активі скандинавської країни 15 золотих, 8 срібних та 12 бронзових нагород (bnjuj – 35). У медальному заліку Норвегію вже не зможе випередити жодна команда.

На другому місці у неформальному рейтингу країн знаходиться Німеччина з 11 золотими, 8 срібними та 5 бронзовими нагородами (24).

Трійку замикає Китай. Фактор "свого поля" допоміг збірній піднебесній виграти 9 золотих медалей, плюс 4 срібла та 2 бронзи.

Медальний залік Олімпіади у Пекіні за підсумками 19 лютого. Інфографіка: olympics.com

Медальний залік Олімпіади у Пекіні за підсумками 19 лютого. Інфографіка: olympics.com

В останній день за загальне третє місце ще поборються США, які майже всі Ігри йшли у трійці, але на фінішній прямій залишилися позаду китайської збірної. На рахунку американців 8 золотих, 9 срібних та 7 бронзових медалей – у сумі набагато більше, ніж у господарів Олімпіади, але щоб обігнати Китай, необхідно золото.

Норвегія перемагає у медальному заліку на других зимових Олімпійських іграх поспіль. Чотири роки тому в Пхенчхані вона була першою з 14 золотими нагородами в активі, 14 срібними та 11 бронзовими (39 нагород). Раніше ми повідомляли, що норвезька збірна в Пекіні встановила рекорд зимових Олімпіад - раніше нікому не вдалося виграти 15 золотих медалей протягом одних Ігор.

Втішно, що не поїде без медалі з Китаю та збірна України. Єдине срібло виборов у фрістайлі Олександр Абраменко, чемпіон Пенчхана-2018.