25 травня
Завантажити ще

Норвегія встановила рекорд зимових Олімпіад за кількістю золота

Норвегія встановила рекорд зимових Олімпіад за кількістю золота
Фото: olympics.com

Після перемоги Йоханнеса Бьо у біатлонному мас-старті у чоловіків 18 лютого на Іграх-2022 у Пекіні Норвегія встановила рекорд за кількістю завойованих золотих нагород протягом однієї зимової Олімпіади.

Тепер на рахунку скандинавської країни вже 15 медалей найвищої проби у столиці Китаю. Норвегія впевнено лідирує у медальному заліку.

До цього найкращим результатом на одній зимовій Олімпіаді було 14 золотих медалей. Його в 2010 році встановила Канада, а через вісім років повторили та сама Норвегія і Німеччина.

Скандинави мають шанс перевершити власний рекорд на Іграх у Пекіні, де залишилося розіграти ще 12 комплектів нагород. Олімпіада-2022 завершиться у неділю, 20 лютого. Цього ж дня відбудеться церемонія закриття Ігор.

Загалом норвежці мають 34 медалі, і за загальною кількістю нагород у Пекіні вони впевнено попереду всіх. У збірної ОКР - 27 медалей, але лише 5 золотих, тому росіяни на 9-му місці. Другими йдуть німці – 10 золотих та 22 у сумі, на третьому – США, 8 золотих та 23 всього.

Україна в медальному заліку йде 23-ю із єдиним сріблом, яке здобув фристайлер Олександр Абраменко. Українець отримає за це премію у розмірі 80 тисяч доларів. До речі, в норвезькій команді спортсмени, які виграли медалі, жодних призових від держави не отримують.