28 вересня
Завантажити ще

У збірній України боротимуться за Лідію Гунько: вона "чиста", а допінг міг бути у м'ясі з олімпійської їдальні

У збірній України боротимуться за Лідію Гунько: вона
Фото: noc-ukr.org

Президент федерації бобслею та скелетону України Михайло Гераскевич скептично ставиться до позитивного допінг-тесту бобслеїстки Лідії Гунько на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні. У коментарі "Суспільному" 18 лютого Гераскевич наголосив, що федерація впевнена в невинності Гунька і захищатиме її у допінговій справі.

За його словами, однією з ймовірних причин потрапляння допінгу до організму Гунько є вживання м'яса в олімпійському селищі. Раніше німецьким олімпійцям не рекомендували харчуватися м'ясом в Китаї, бо там могли додавати до раціону худоби речовини, заборонені у спорті.

- Все було нормально, і ми навіть не сумнівалися, що все нормально. Розуміли, що вона нічого не вживає, бо не має сенсу. На Олімпіаді не можна сховати, що ти з'їв. За сучасних методів дослідження це неможливо приховати. Ми це все чудово розуміли і взагалі за чистий спорт, ніколи не попадалися на цьому, оскільки не вживаємо, - відрізав Гераскевич.

За словами президента федерації, таку саму речовину в олімпійському селищі, де базується збірна України, знайшли й у іранського гірськолижника.

- Незрозуміло. І між тестами, між 10 та 14 лютого, Лідія вживала м'ясо перед змаганнями. Ми про м'ясо читали, коли німецький НОК рекомендував не вживати м'ясо в Китаї, бо там не заборонено додавати речовини, які не дозволяются у спорті, до раціону худоби, - припустив Михайло Гераскевич.

Він заявив, що федерація боротиметься за чистоту репутації Гунько.

- У таких ситуаціях спортсмен найбезправніший. Потрібно доводити, що ти не винен, і в тебе немає шляхів для цього. Плюс це дуже дорого коштує, але ми боротимемося. Ми не розуміємо, що сталося і як це взагалі могло статися, – сказав Гераскевич.

У пробі Гунько були виявлені два заборонені препарати. Зразок було взято 14 лютого 2022 року під час змагального антидопінгового контролю на Олімпіаді-2022. Спортсменка тимчасово відсторонена від змагань до з'ясування обставин. Вона може звернутися до Спортивного арбітражного суду або вимагати аналізу проби Б. На Олімпіаді-2022 Гунько посіла останнє, 20-те, місце у змаганнях (перших в історії Ігор) жінок у монобобі.

Раніше позитивну допінг-пробу здала українська лижниця Валентина Камінська.