0

Пекін-2022. Трагедія американської гірськолижниці Мікаели Шиффрін

Мікаела Шиффрін – лідер сезонуву загальному заліку гірськолижного спорту. У неї лише у слаломі 47 перемог. Шиффрін - єдина спортсменка в історії, якій вдалося перемогти в одній і тій самій дисципліні на 4 чемпіонатах світу з гірськолижного спорту поспіль (слалом).

Шиффрін - дворазова олімпійська чемпіонка, шестиразова чемпіонка світу, триразова володарка Кубка світу загалом, вона на другому місці за кількістю перемог серед жінок за всю історію після Ліндсі Вонн.

Шиффрін їхала до Пекіна за новими рекордами. Планувала стати найтитулованішою американською гірськолижницею на Олімпіаді.

На останньому ЧС-2021 вона здобула чотири медалі та розраховувала взяти не менше на Олімпіаді-2022.
І не взяла жодної... У трьох із п'яти дисциплін вона зійшла з дистанції. У швидкісному спуску стала лише 18-ю, а в супергіганті - 9-ю.

-Дуже схоже на те, що багато роботи пішло даремно. Тепер я маю сумніви буквально у всьому, що вивчила за останні 15 років. У всьому, що я знала і вміла, щодо мого катання, слалому та настрою на перегони. Я гнала щосили, і, можливо, це було занадто, - пояснила свої невдачі на цій Олімпіаді Шиффрін.

Золоту медаль у гірськолижній комбінації (швидкісний спуск+слалом) виборола 28-річна швейцарська гірськолижниця Мішель Гізін. Для Мішель це друга завойована медаль у Пекіні. Раніше вона виборола бронзову медаль у супергігантському слаломі. На Олімпіаді-2018 Гізін також виграла гірськолижну комбінацію.

Срібним призером стала Венді Гольденер (Швейцарія), бронзову медаль здобула італійка Федеріко Бріньйоне.