23 вересня
Завантажити ще

Олександр Абраменко влітку хотів завершити кар'єру

Олександр Абраменко влітку хотів завершити кар'єру
Фото: Євроспорт

Головний тренер збірної України Енвер Аблаєв розповів, що срібна призерка Олімпіади в Пекіні Олександр Абраменко минулого літа збирався завершити кар'єру.

- Влітку дуже тяжко було. Він уже думав не продовжувати. Але його мотивував. Говорив, що у будь-якому разі треба стрибати, а перед Олімпіадою буде видно. Тобто він не зупинявся, не здавався, продовжував їх тренувати на воді, дуже багато різних стрибків, багато чого не виходило.

В принципі він встав вдруге. Перший раз він став сьогодні на тренуванні потрійне сальто із п'ятьма гвинтами. І вдруге трохи не вистачило трохи за швидкістю, вийшло впритул. Але він підвівся. І це було вдруге. Що дозволило йому привезти, здобути медаль для нашої країни, - передає Чемпіон слова Аблаєва.

Фахівець також висловив подяку за підтримку.

- Олександр був на висоті, взагалі він усі ці дні поспіль, які ми тут тренувалися, він був добре заряджений. По ньому було видно, що він готовий, що може.

Добре, що саме тут на тренуваннях він остаточно виправив помилки. Це йому допомогло вийти до суперфіналу та у фіналі вже поборотися за медаль. Дякую всім, хто нас підтримував, хто нам допомагав.

Це був шостий-сьомий раз, коли він здійснив цей стрибок. Саша буквально нещодавно сказав: "Знаєш, напевно, якби три роки тому мені хтось сказав би, що практично вся наша команда виконуватиме потрійне сальто з п'ятьма гвинтами в різних варіантах, то я сказав би, що це неможливо, що це фантазія, - уклав Аблаєв.

Олександр Абраменко – перший та єдиний в історії українського фрістайлу, хто приносив нашій країні медалі. У Пхенчані-2018 він завоював золото, сьогодні в Пекіні-2022 став другим, поступившись тільки китайському спортсмену Ці Гуанпу.