Завантажити ще

Скільки призових отримає Олександр Абраменко за першу українську медаль на Олімпіаді у Пекіні

Скільки призових отримає Олександр Абраменко за першу українську медаль на Олімпіаді у Пекіні
Фото: REUTERS.

Українець Олександр Абраменко, який завоював срібну нагороду на зимових Олімпійських іграх у Пекіні, окрім почестей, отримає і грошову винагороду.

Перед зимовою Олімпіадою стало відомо, що розмір призових для українських спортсменів буде таким, як і на літніх Іграх у Токіо минулого року. Золоті медалісти, як планувалося, отримають 125 тисяч доларів.

Проте яких навіть на літніх іграх у нашої збірної виявилося небагато - єдиний Жан Беленюк. Оскільки Абраменко у Пекіні завоював "срібло", то його фінансова винагорода буде меншою. Фрістайліст заробив 80 тисяч доларів. Якщо хтось із його колег зі збірної України встигне до завершення змагань здобути бронзову медаль, то збагатиться на 55 тисяч.

Кожна країна-учасниця зимових Олімпійських ігор розмір призових визначає самостійно. Наприклад, Сполучені Штати для американських спортсменів встановили винагороди за золоту, срібну та бронзову медалі на рівні 37 500, 22 500 та 15 000 доларів відповідно.

У той же час, безумовний фаворит Олімпіади-2022 у медальному заліку – Норвегія – взагалі не платитиме атлетам за завойовані медалі. Таке ж рішення ухвалили олімпійські комітети Швеції (яка також у лідерах), Сполученого Королівства та Нової Зеландії.

Раніше повідомлялося, що після Олімпіади в Токіо з огляду на недобір медалей нашими спортсменами, українським олімпійцям, які посіли місця з 4 по 6, також вирішили виплатити солідні призові.

Олександр Абраменко
Олександр Абраменко
Досьє КП

Український фрістайліст, олімпійський чемпіон 2018 року та срібний призер ЧС-2019. Брав участь у чотирьох Олімпіадах. У Турині-2006 став 27-м, у Ванкувері-2010 – 24-му, у Сочі-2014 – 6-му.

Народився 4 травня 1988 року у місті Первомайський (Харківська область). Зріст 180 см, вага 82 кг. Одружений з фрістайлісткою Олександрою Орловою.