0

Пекін-2022. Жіноча збірна України показала найвищий результат на Олімпіаді

Жіноча збірна України з біатлону посіла сьоме місце в естафетних перегонах на Олімпійських Іграх у Пекіні.

Україну представляли Ірина Петренко (перший етап), Юлія Джима (другий), Анастасія Меркушина (третій) та Олена Білосюк (четвертий).

Білосюк, що перехворіла на коронавірус, включилася в кінцівці, перед фінішем обійшла чеську спортсменку Люцію Харватову і вивела Україну на сьоме місце. Це найкращий результат України на цій Олімпіаді. В індивідуальних перегонах Джима посіла восьме місце.

Добре провела гонку Анастасія Меркушина, яка не припустилася промахів на рубежах. Постає питання, хто відповість за те, що Меркушина спочатку не пройшла до збірної на Олімпіаду, але прилетіла до Пекіна екстрено на заміну і як мінімум на цій Олімпіаді показала себе другим номером у національній команді. Джима передала їй естафету 12-ою, а вона вивела команду на восьме місце після третього етапу.

Перемогу в естафеті святкували шведки, збірна ОКР на другому місці, Німеччина – третя. Зіркова збірна Норвегії залишилася без медалей цього разу.