Завантажити ще

Пекін-2022. У пробі фігуристки Валієвої знайшли три речовини для серця

Пекін-2022. У пробі фігуристки Валієвої знайшли три речовини для серця
Фото: Olympics.com

Найгучніший скандал Олімпіади з позитивною допінг-пробою російської фігуристки Камілі Валії продовжує обростати новими фактами. У грудневій пробі фігуристки виявили три препарати, які іноді застосовують при серцевих захворюваннях.

Проте лише один із цих препаратів заборонено. Сама 15-річна спортсменка під час виступу в Спортивному арбітражному суді (CAS) розповіла, що забруднення її організму триметазидином могло статися через препарат, який приймає її дідусь.

Гендиректор Антидопінгової агенції США (USADA) Тревіс Тайгарт розповів, що крім триметазидину, який застосовується в лікуванні ішемічної хвороби серця, у пробі Валії знайшли гіпоксен і L-карнітин, - передає The Times.

Ці дві речовини не входять до списку заборонених. Але, за словами Тайгрта, ця комбінація "схоже, спрямована на підвищення витривалості, зниження втоми та підвищення ефективності використання кисню".

Раніше спортивний арбітражний суд завершив слухання у справі фігуристки Камілі Валії. Апеляції МОК, ВАДА та ISU на рішення РУСАДУ були відхилені.