Завантажити ще

Герої першого дня Олімпіади-2022 - збірна Словенії

Герої першого дня Олімпіади-2022 - збірна Словенії
Фото: Olympics.com

За підсумками першого медального дня на Олімпіаді у Пекіні розіграли шість медалей. Найнесподіваніші події відбулися у змаганнях в жінок у стрибках із трампліну. Золото та бронзу взяли словенські стрибуни.

А тепер невеликий екскурс до історії.

За потенціалом та можливостями колишню югославську республіку в зимових видах спорту можна порівняти з Україною. Після розпаду Югославії, Словенія вперше незалежною країною взяла участь на ОІ-1992 в Альбервіллі, але перші медалі, як і Україна, виборола у Ліллехаммері-1994 (три бронзові у гірських лижах).

Далі Словенія, як і Україна, двічі завершувала Олімпіаду без медалей. Проте, починаючи з Ванкувера-2010, словенці зробили суттєвий стрибок і, наприклад, у Сочі-2014 завоювали 8 медалей.

І ось першого медального дня у Пекіні-2022 Словенія вистрілює в жіночих стрибках з трампліну, де до цього жодного разу не брала медалей.

Урса Багатай бере золото, а Ніка Кріжнар – бронзу. Поруч біля п'єдесталу ще й Ема Клінєц (п'ята). Для порівняння Багатай у Пхьончхані-2018 була лише 30-тою, Кріжнар – 7-мою, Клінєц – 22-ою. Ось він злет!

Словенія привезла до Пекіна 44 спортсмени у 7 видах спорту, Україна – 45 (у 12). Як ви думаєте, з яким відривом переможе Словенія?

Новини по темі: Пекін Олімпіада