Завантажити ще

Великобританія приєдналася до дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади у Пекіні-2022

Великобританія приєдналася до дипломатичного бойкоту зимової Олімпіади у Пекіні-2022
Фото: President.gov.ua

Великобританія підтримала дипломатичний бойкот зимової Олімпіади в Пекіні, оголошений раніше США та Австралією. Лондон не відправлятиме на ігри офіційних представників. Про це 8 грудня заявив прем'єр-міністр країни Борис Джонсон, передає Reuters.

Заяву про дипломатичний бойкот Олімпіади в Пекіні Джонсон зробив у британському парламенті.

- Буде оголошено дипломатичний бойкот зимових Олімпійських ігор у Пекіні, ні міністрів, ні офіційних осіб не очікується, - цитує агентство слова прем'єра.

За словами Джонсона, на Олімпіаді-2022 у Пекіні не очікується присутність британських міністрів чи офіційних осіб, тому де-факто Британія бойкотує Ігри. Він сказав, що уряд Британії «без вагань» висловить стурбованість порушеннями прав людини в Китаї, але сам «не вважає спортивні бойкоти розумними».

Раніше про дипломатичний бойкот Олімпіади оголосили США та Австралія. Влада цих країн пов'язала свої дії з переслідуванням уйгурів у Сіньцзяні. Китай оголосив дії США «політичною маніпуляцією», наголосивши, що запрошень американським чиновникам ніхто й не надсилав.

XXIV зимова Олімпіада пройде у Пекіні з 4 до 20 лютого 2022 року. Змагання приймуть ще два міста - Чжанцзякоу, який розташований за 200 кілометрів від Пекіна, і Янцін - гірський регіон на північний захід від головного міста Ігор. З 4 до 13 березня столиця Китаю прийме Паралімпіаду.