Завантажити ще

Магучих, Беленюк, Світоліна, Білодід та ще 200 олімпійців отримуватимуть президентські стипендії

Магучих, Беленюк, Світоліна, Білодід та ще 200 олімпійців отримуватимуть президентські стипендії
Фото: olympic.org

Кабінет Міністрів України на засіданні 10 листопада затвердив президентський указ про призначення стипендій талановитим українським спортсменам. Зокрема, після підписання відповідного указу Володимиром Зеленським президентські стипендії призначать олімпійським призерам, чемпіонам світу та Європи. Їх також отримають тренери спортсменів.

Загалом планується призначити 91 стипендію для молодих та видатних спортсменів з олімпійських видів спорту, які посіли перше-третє місця на Олімпіаді, чемпіонатах світу та Європи, чемпіонатах світу та Європи серед молоді.

Серед стипендіатів: Жан Беленюк, Ярослава Магучих, Еліна Світоліна, Станіслав Горуна, Дарія Бєлодєд, Людмила Лузан, Павріз Насібов, Михайло Романчук, Олена Старікова, Анжеліка Терлюз, Олександр Хижняк, Анастасія Четверікова, Владислава Алексєєва, Марина Алєксєєва, Ірина Коляденко, Олена Костевич, Олег Омельчук, Катерина Резнік, Ігор Рейзлін, Анастасія Савчук, Ксенія Сидоренко, Марта Федіна, Алла Черкасова, Аліна Шинкаренко, Єлізавета Яхно.

Також буде призначено 84 стипендії для 107 тренерів видатних та молодих спортсменів. Крім того, призначать 31 стипендію для талановитих спортсменів, які посіли перше-третє місця на чемпіонатах світу та Європи серед юніорів. На реалізацію проекту у 2022-2023 роках (всього – 206 стипендій) буде витрачено понад 62 млн грн. За перше місце на Олімпіаді призери отримають стипендію у сумі 16 прожиткових мінімумів, за друге – 15, за третє – 14. Водночас сума стипендій іншим спортсменам та їхнім тренерам варіюється від 1,5 до 11 прожиткових мінімумів.

Також Кабмін призначив 25 стипендій уряду видатним тренерам, які забезпечують підготовку спортсменів до участі у зимових Паралімпійських іграх у Пекіні-2022 у розмірі 15 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 35 685 грн. Паралімпійські ігри у Пекіні відбудуться з 4 по 13 березня 2022 року.