Завантажити ще

Світоліна вилітає з десятки найсильніших у світі вперше за 4 роки

Світоліна вилітає з десятки найсильніших у світі вперше за 4 роки

Найкраща українська тенісистка Еліна Світоліна не зможе утриматися у ТОП-10 WTA за підсумками 2021 року. Вже з 1 листопада вона залишить першу десятку рейтингу жіночої тенісної асоціації. Українка нині у світовому рейтингу знаходиться на шостому рядку, але з понеділка у тенісистки знімуть очки за вихід у фінал Підсумкового турніру 2019 року. Це призведе до того, що Світоліна різко відлетить на 14-те місце і вперше з 22 травня 2017 залишить топ-10.

Перед тим, як скотитися в рейтингу, Еліна піднялася у вересні, до свого 27-річчя, на 4-у позицію (це виглядало навіть нелогічно з огляду на скромні результати, але врятував відносно успішний для українки Us Open і виграний перед ним турнір у Чикаго) але потім лише спускалася.

Сезон (якщо не брати до уваги одруження, олімпійської бронзи та одного виграного титулу) склався для першої ракетки України невдало. Світоліна вперше з 2016 року не потрапила на підсумковий турнір, куди запрошують вісьмох найкращих за підсумками року. Здивувала й нещодавня поразка на старті скромного турніру рівня International у Тенеріфі, де Еліну було посіяно під першим номером.

У цій ситуації втішно, що українка розуміє необхідність змін, у зв'язку з чим заявила про розрив співпраці з наставником, який її тренував останні 5 років. Експерти вважають, що на піку Світоліна залишатиметься ще 2-3 роки – той час, коли ще реальні великі перемоги.