0
19 квiтня

Україна перемогла Фінляндію в гостях - нічийна серія перервана в найпотрібніший момент

Футбольна збірна України змогла, нарешті, здобути перемогу в офіційному матчі - першу після Євро-2020 і першу ж у відбірковому циклі ЧС-2022 після п'яти поспіль нічиїх. Це дуже важливий успіх - в гостях над збірною Фінляндії, прямим конкурентом за вихід до фінальної частини ЧС-2022. Завдяки голам Ярмоленка і Яремчука наша збірна виграла 1: 2 і скинула з себе прокляття нічиєї.

Фіни створили перший небезпечний момент на 3-й хвилині, а вже на 4-й українці відповіли голом. Ярмоленку вдався фірмовий удар - з правої ноги з-за штрафної гравець "Вест Хема" закрутив м'яч поруч зі штангою.

Цей гол став 43-м для Ярмоленка в футболці національної команди в 103-й грі. Андрій йде на 2-му місці в списку кращих бомбардирів української збірної - лідирує Шевченко (48 голів, 111 матчів).

Головний бомбардир фінів Пуккі сказав своє слово на 29-й хвилині, зрівнявши рахунок (в співавтори можна записати Матвієнка - після кутового він хотів винести м'яч і буквально потрапив в фіна). Але на перерву українці знову пішли з "+1": це Яремчук на 34-й використав гольову передачу Циганкова і запалив на табло цифри 1: 2. У другому таймі команди голів не забивали, і удар Романа виявився переможним.

Україна повернула собі друге місце в групі, але ситуація заплутана, і єдиний рецепт зробити свої шанси максимальними - виграти двічі у Боснії. але це буде непросто. Боснійці в паралельному матчі перемогли в гостях Казахстан (0: 2), і зі своїм шансом потрапити в Катар просто так не розлучаться, так що заруба очікується ще та.

Зараз у французів 12 очок, у наших після 6 ігор - 8. У фінів залишилося 5, у боснійців - 6 очок, але у цих двох збірних є по матчу в запасі.

До цього, якщо брати до уваги і матчі фінальної частини Євро-2020, українська команда видала 4-матчеву серію без перемог. Останній раз наші перемагали в 1/8 фіналу Євро-2020 над Швецією (2: 1 доп. час). Після цього були поразки від Англії (0: 4) в 1/4-й Євро і три поспіль нічиї - дві в відборі ЧС-2022 проти Казахстану (2: 2) і Франції (1: 1), також в спарингу з Чехією (1 : 1). У групі ЧС-2022 в українців за цей рік 5 нічиїх, з яких чотири з рахунком 1: 1.

Календар ігор збірної України на 2021 рік

Нашій національній команді випав дуже насичений сезон. У розкладі збірної було з урахуванням Євро-2020 18 матчів (15 вже зіграні, залишилося 3).

12.10. Україна - Боснія і Герцеговина. ЧС-2022 (21.45, Львів)