Завантажити ще

ЗМІ: Нардеп Холодов намагається взяти митницю під контроль

ЗМІ: Нардеп Холодов намагається взяти митницю під контроль

Народний депутат від фракції «Слуга народу», заступник голови комітету ВР з питань податкової та митної політики Андрій Холодов намагається отримати контроль над корупційними потоками на митниці. Для цього він має намір ініціювати кадрові перестановки на ключових регіональних митницях, пише "РБК-Україна".

На думку журналістів, метою такої ініціативи може бути заміна нинішніх керівників на лояльних до самого Холодова, який уже давно виявляє інтерес до цього напряму тіньової економіки.

Видання зазначає, що кілька днів тому у фракційному чаті фракції «Слуга народу» з'явився розгорнутий пост Холодова щодо проблем на митниці. За його словами, у той час як президент, уряд та нардепи шукають гроші на гуманітарну допомогу, через кордон «порожні за документами фури везуть контрабандні цигарки на мільйони євро з України», митниця їх пропускає, а у зворотному напрямку «аматори повимагати 300 євро за ввезення б/у машини та чіплятися до реальних волонтерів створюють кілометрові черги».

«Окремі депутати, зокрема голови комітетів, наставили своїх поплічників на посади у митниці – і створюють нам усім величезні проблеми», - написав Холодов, недвозначно натякаючи на Данила Гетьманцева, голову комітету ВР з питань податкової та митної політики, заступником якого є і сам Холодов, зазначає видання. За інформацією журналістів, причетність Гетьманцева до «кураторства» митниці неодноразово висвітлювалася в медіа, за даними яких потоки та «смотрящих» голова комітету нібито «ділить» з головою фракції «слуг народу» Давидом Арахамією.

За словами Холодова, «потрібно терміново порушувати питання про кадри на митниці та тих, хто їх там розставляє». «У тому числі про депутатів, які мали навести там порядок за дорученням прем'єра та президента ще до війни, але не зробили нічого окрім розсадки своїх недієздатних людей», - йдеться у статті. Крім ще одного прямого натяку на Гетьманцева, Холодов також додав, що ініціюватиме законопроект про те, що підозра у хабарництві митників та інших під час війни має вести до автоматичного ув'язнення в СІЗО без альтернативи застави, «бо це мародерство та заробіток на смертях».

Видання зазначає, що Холодов уже давно намагається «посунути» Гетьманцева та Арахамію з митних потоків. Буквально напередодні у деяких телеграм-каналах з'явилася «довідка» про розміри поборів на різних регіональних митницях із зазначенням імен кураторів, серед яких Арахамія та. о. голови митниці В'ячеслав Демченко, а також його перший заступник. (згідно з «довідкою», курує окремі області разом з Арахамією).

«Згідно з «довідкою», загальний обсяг поборів становить близько $10 млн щомісяця, або $120 млн на рік, тільки в Одесі та на Закарпатті з контрабандних бусів та вантажівок нібито збирають по $3 млн. Вказівка в документі конкретних прізвищ «кураторів» побічно може свідчити про те, що «довідку» готували особи, зацікавлені у їхній зміні. За даними джерел з ринку, організацією якщо не підготовки, то як мінімум «зливу» даних медіа займалися люди з оточення Холодова. Втім, цифра може бути штучно занижена», - йдеться у матеріалі.

Журналісти нагадують, що Андрій Холодов, чиїх дітей хрестила Оксана Марченко, людина для митниці зовсім не чужа. Громадські активісти та ЗМІ називали його «королем тютюнових кіосків», а також звинувачували у лобіюванні бізнесу з роздрібної дистрибуції тютюну.

У медіа також фігурували звинувачення на адресу Холодова про причетність до схем контрабанди цигарок із невизнаних «ДНР» та «ЛНР» до Європи за сприяння того ж таки Медведчука. У квітні минулого року Рада нацбезпеки нібито навіть планувала запровадження санкцій проти Холодова за контрабандну діяльність. До цього санкції було введено проти десяти громадян, яких президент Володимир Зеленський назвав найбільшими українськими контрабандистами.

«В останні півтора-два роки Холодов активно просуває у ЗМІ свої експертні думки щодо «реформування» митниці, …з чого можна зробити висновок, що народний депутат давно має власну «лаву запасних» для проведення кадрових ротацій», - йдеться у статті.

«$120 млн щорічних корупційних доходів з основних митниць країни – хоча цифра виглядає сильно заниженою... Набагато важливішою є, власне, можливість безперешкодно та в необмежених обсягах провозити в обидва боки кордону будь-які комерційні товари без сплати мит або з мінімальними зборами до бюджету. А це близько 400 млрд грн. на рік за довоєнними цінами та не менше 150-180 млрд грн. недоплачених податків», – резюмує видання.

Новини по темі: Митниця хабарі Україна