Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Жителів Криму закликали повідомляти про спроби призвати їх до армії РФ

Жителів Криму закликали повідомляти про спроби призвати їх до армії РФ

У представництві президента України в Автономній Республіці Крим звернулися до жителів тимчасово окупованого Криму, яких хочуть призвати до російської армії. Їх просять передавати інформацію Україні про такі випадки. Про це пише пресслужба відомства.

- Від сьогоднішнього дня в Росії розпочнуть уже 19-ту незаконну призовну кампанію. Її, зокрема, хочуть провести в окупованому Криму. Загалом за 18 призовних кампаній росіяни змусили йти на службу до армії близько 44,5 тисячі призовників із Криму. Це роблять також за допомогою механізмів карного переслідування. В цілому відомо про 520 таких випадків з початку окупації, 206 з яких – після 24 лютого 2022 року, – зазначили у представництві президента.

Такі дії росіян порушують норми Конвенції про захист населення під час війни. Також призовні кампанії РФ вже засудили у резолюціях Генасамблеї ООН. Тому Україна просить громадян, яких примушують до служби у збройних силах держави-окупанта, повідомляти про факти незаконного призову. Зібрані докази допоможуть у роботі з документування та притягнення винних за організацію незаконного призову у Криму до відповідальності, а також у захисті наших громадян - жертв воєнних злочинів.

  • 31 березня російський диктатор Володимир Путін підписав указ про весняний призов до армії РФ. Він стартує із 1 квітня. Загалом у країні-агресорі планують набрати 150 тисяч солдатів.
  • Проукраїнські партизани, які активно діють у тимчасово захопленому росіянами Криму, змогли впровадити свого агента в один із військкоматів окупантів на півострові. Йому вже вдалося дізнатися цінну інформацію, у тому числі отримати всі дані та контакти нових призовників.