30 червня
Завантажити ще

Володимир Зеленський повідомив, що в Україні з'явиться спеціальний представник із питань Африки

Володимир Зеленський повідомив, що в Україні з'явиться спеціальний представник із питань Африки
Фото: President.gov.ua

В Україні з'явиться спеціальний представник із питань Африки. Про це президент Володимир Зеленський повідомив під час виступу на засіданні Бюро Асамблеї Африканського Союзу.

- Найближчим часом запрацює і спеціальний представник України з Африки. Я хочу, щоб ми розуміли одне одного та взаємодіяли без посередників – заради наших спільних інтересів. А те, що такі інтереси є цілком очевидно після 24 лютого. Бо від стабільності в Україні та у нашому регіоні залежить стабільність ваших країн, - сказав глава держави.

Зеленський розповів також, що на його доручення готується перше в історії турне глави МЗС України країнами Африки.

- На моє доручення готується перше в історії нашої держави регіональне турне міністра закордонних справ України по державах Субсахарської Африки. Звичайно, має розвиватися і міжпарламентський діалог. Для цього я ініціюю візити до країн Африки представників Верховної Ради України, – наголосив президент.

Володимир Зеленський запросив лідерів країн Африки відвідати Україну вже зараз, щоб відновити відносини на двосторонньому рівні та розпочати готувати політико-економічну конференцію «Україна – Африка».

Президент розповів, що Україна намагається побудувати нову логістику постачання продовольства через те, що Росія заблокувала морські порти, проте це менші обсяги та вищі ціни.

- Ми маємо на елеваторах понад 25 млн тонн зерна, на які очікують традиційні споживачі української продукції. Ми налагоджуємо експорт залізницею та через порти сусідніх країн, щоб ще торішній урожай та врожай цього року змогли потрапити до споживачів. Але через нові маршрути вдається спрямовувати значно менший обсяг і більш тривалий час. У результаті це значно дорожчі постачання. Ми ведемо складні, багаторівневі переговори, щоб розблокувати українські порти, але прогресу поки що немає, - сказав Зеленський.

Український лідер констатував, що Африка опинилася у заручниках у Росії, яка напала на Україну.

- Ця війна може комусь здаватися дуже далекою від ваших країн. Але ціни на продовольство, що ростуть катастрофічно, вже донесли до мільйонів африканських сімей. Як і до сімей в Азії та Латинській Америці. За підрахунками, від експорту нашого продовольства залежить життя 400 млн людей. Якби не російська війна проти України, наші фермери та аграрні компанії змогли б забезпечити цього року рекордний урожай. Ця ситуація демонструє, наскільки у світі все пов'язано. Одна війна в Європі… стала причиною того, що скрізь зростає загроза голоду, - наголосив він.

Володимир Зеленський упевнений, що Росії потрібна ця криза, щоб тиснути на країни, які запровадили санкції проти неї.